O čem je vlastně řeč?

11.02.2015 16:17

NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE

Tak toto téma mě už nějakou dobu velice zajímá a láká. A tak jsem se rozhodla věnovat se mu v rámci svého volného času, který ale vlastně vůbec nemám :-)

Začala jsem na netu lovit co se dá, kde se dá, ale není toho mnoho. Respektive je dost informací, ale ne moc podrobných. Zato odkazů na všemožná školení je nepřeberné množství. Asi nejvíc si tedy zatím poradím s vlastními zkušenostmi a tím, co jsem si našla. 

Co je vlastně neverbální komunikace? Jedná se o to, jak mluví naše tělo. Věděli jste, že mluvené slovo skutečně vypovídá jen asi 33%, malá procentuální část připadá na výpověď očima a více jak 50% pak za nás hovoří naše tělo? Ano, je to tak. To jak se chováme, jak vystupujeme, naše mimika, náš postoj, podání ruky, uhýbání pohledem a tak dále, to vše je velmi důležitou, ne-li nedílnou součástí naší komunikace. 

Když jsem před nedávnem nastoupila do svého nového zaměstnání, nešlo jinak, než vnímat všechno kolem mě, hlavně postoje lidí a samozřejmě, jak jinak, než podání ruky. Je to pro mne velmi důležité, to jak podáváme ruku, o nás vypovídá opravdu mnoho. Kromě prvního dojmu pohledem, je právě podání ruky velmi důležitou součástí toho, jak budeme člověka, se kterým se setkáváme poprvé, hodnotit.